Dilan İçin Soruşturma Bile Açılmadı !

Dilan Dursun Hastanede yaşama tutunmaya çalışırken Eğitim-Sen Ankara 5 Nolu Şube üyesi akademisyenler #DuranHoca eylemi başlatarak sabaha kadar hastane önünde "durdu".
Dilan Dursun Hastanede yaşama tutunmaya çalışırken Eğitim-Sen Ankara 5 Nolu Şube üyesi akademisyenler 17Haziran’ı 18’e bağlayan gece #DuranHoca eylemi başlatarak sabaha kadar hastane önünde “durdu”.

Gaz fişeğiyle başından vurulan ve kafatasındaki kırıklar nedeniyle bir hafta yoğun bakımda yatan Dilan Dursun için herhangi soruşturma bile başlatılmadığı, olay yeri incelemesinin bile, avukatların başvurusu üzerine 5 gün sonra yapıldığı ortaya çıktı.

Gaz fişeğiyle başından vurulan ve kafatasındaki kırıklar nedeniyle bir hafta yoğun bakımda yatan Dilan Dursun için soruşturma bile başlatılmadığı ortaya çıktı.

Gezi Parkı eylemleri sırasında Ankara ‘da başına gaz fişeği isabet eden ve ölümden dönen Dilan Dursun’un vurulmasıyla ilgili soruşturma açılmadığı, evrakların karakolda bekletildiği ve olay yeri incelemesinin avukatların başvurusu üzerine 5 gün sonra yapıldığı ortaya çıktı. Bu incelemede ise sadece yerdeki kurumuş kan izlerinden örnek alınabildi.

Vatan gazetesinden Kemal Göktaş’ın haberine göre, Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Dilan Dursun, geçen hafta Pazar günü Ankara’da polis kurşunuyla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük ‘ü anmak için Kızılay’da düzenlenen törene katıldı. Polisin müdahalesi nedeniyle Kolej yönüne doğru kaçan Dursun’un başına, Kurtuluş Parkı’nın karşısında gaz fişeği isabet etti. Tanıklar Dursun’a isabet eden gaz fişeğinin sadece 3-4 metreden ve hedef gözetilerek atıldığını belirtti. Kafatasında kırık ve çatlaklar oluşan Dursun, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı. Dursun, bir hafta boyunca kaldığı yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kazandı ve önceki gün gözlerini açarak anne ve babasına seslendi. Doktorlar, Dursun’un hayati tehlikeyi atlattığını belirtti.

SORUŞTURMA SKANDALI 
Dursun’un hayati tehlikeyi atlatmasının ardından avukatları, var olduğunu düşündükleri soruşturmaya ilişkin bilgi almak amacıyla Ankara Adliyesi’ne gitti.Ancak savcılıkta yapılan kısa araştırma sonunda Dursun’un başından ölüm tehlikesi yaratacak şekilde vurulmasıyla ilgili hiçbir soruşturma açılmadığı, bu tür soruşturmaları hemen açması gereken Müracaat Savcılığı’nın bile olayla ilgili bilgisinin olmadığı açığa çıktı.

Avukatlar, yaptıkları araştırmalar sonunda, sadece bir karakolda hastaneye kaldırılmasına ilişkin evrakların bulunduğu, bunların da savcılığa gönderilmediğini tespit etti. Avukatlar, bunun üzerine savcılığa başvurdu ve acil olarak olay yeri incelemesinin yapılmasını, soruşturmanın başlatılmasını talep etti. Avukatların tepkisi üzerine savcılığın talimatıyla olay yeri inceleme ekipleri Dursun’un vurulduğu yere geldi. Burada sadece kurumuş kan lekelerini bulan ekipler, kandan örnekler aldı. Olayın üzerinden 5 gün geçmesi nedeniyle, Dursun’un vurulduğu yerde ne gaz kapsülleri ne de polisin o sırada nerede durduğunu gösterebilecek materyaller bulunabildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s