Ankara Üniversitesi Öğrencimiz Yunus Emre Şen’i de Yitirdiğimiz Suruç Saldırısını ve IŞİD’i Destekleyenleri Lanetliyoruz!

Var olduğu, serpildiği her yerde hayata dair ne varsa yok etmeye güdülenmiş faşizm, AKP hükümetinin dış politikasının katkısıyla, IŞİD adı altında Kürtleri, Alevileri, Ezidileri, kadınları ve sosyalistleri katletme, bölge halkının yaşama umudunu elinden alma savaşına ‘İslami cihat’ yolunda devam ediyor. Suruç’ta Kobaneli çocukların hayatlarını çoğaltmak için eyleme geçmiş gençleri katleden bu barbarlığa karşı, ‘Kobane düştü düşecek!’ nidasıyla sevincini gösteren, canlı bombaya rahmet okuyan AKP kadro ve kitlelerinin değil, hayatı bütün renkleriyle savunanların mücadele vereceği açıktır. Bu mücadelenin bir parçası olarak Suruç’a giden ve katledilen gençler arasında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi öğrencimiz Yunus Emre Şen de bulunmaktadır. Öğrencimizin ailesine, arkadaşlarına, hocalarına sabır diliyoruz. Suruç’ta katledilen gençler, katliamda yaralanan arkadaşları, yaşamı karartmaya çalışanların, onları besleyip büyütenlerin saldırısında can verdiler, yaralandılar. Acımız büyük.

Katliamın arkasında bıraktığı tarif edilemez acının ve öfkenin yaşama karşı girişilen bu faşist saldırılar ortadan kalkmadan dinmeyeceğini biliyoruz. Eğitim-Sen Ankara 5 No’lu Üniversiteler Şubesi olarak bugüne kadar IŞİD’i destekleyen ve bugün de neredeyse eylemlerinin arkasında duracak açıklamalarda bulunanları, bu saldırıyı gerçekleştirenlerle birlikte lanetliyoruz. Üniversite ve Fakülte yönetimlerini faşist çeteleri destekleyenlerin değil, yaşamı savunanların yanında durmaya davet ediyoruz.

Eğitim Sen Ankara 5 No’lu Üniversiteler Şubesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s